Rrugėt e Jezu Krishtit

http://www.ways-of-christ.com/sq/

Udhėzim: e drejta e kopjimit

Kėtė faqe tė internetit guxoni t’a shtypni dhe kopjet me pėrmbajtje tė pandryshuar t’i shpėrndani.

Prodhuar 1991 - 2022; E publikuar nė internet pėr herė tė parė mė 30.01.2001; ky ėshtė njė insert i ri nė gjuhėn shqipe nga tekste e plota. 30.09.-06.10.2002 Ky verzion i plotė ekziston nė shumė gjuhė.

Autori: projekti Rrugėt e Krishtit (Christuswege/ Ways of Christ™).

Faqja e internetit „Rrugėt e Krishtit" ėshtė njė projekt hulumtimi dhe informimi. Ai ėshtė i pavarur nga kishat, fetė dhe komunitetet e tjera fetare (mirėpo edhe nuk drejtohet kundėr asnjėrės prej tyre). Kjo faqe e rrjetit nxit marrėdhėniet paqėsore dhe kuptimin mė tė thellė ndėrmjet religjioneve. „Rrugėt e Krishtit" nuk synon ndonjė fitim ekonomik apo ndikim politik. Rrugėt e Krishtit nuk misionon dhe nuk kėrkon anėtarė.

E-Mail pėr Rrugėt e Krishtit: ways-of-christ.com . Ju lutemi tė na shkruani mundėsisht nė anglisht, gjermanisht ose frengjisht.

(Printed version in German: Copyright O.Boehm, "Bewusst".)